Till dig som har barn på fritidshem i Stockholms stad

Under kvällen kommer bland annat goda exempel från olika skolor att presenteras liksom en föreläsning av Eva Kane, lärare vid Stockholms universitet. Även skolborgarrådet Lotta Edholm deltar liksom grundskoledirektören Håkan Edman.
Eventet äger rum tisdag 20 maj kl. 17.00 – 19.00 och kommer att beröra samtlig personal på fritidshem, d.v.s. cirka 1 200 personer.
Det här är ett unikt tillfälle för all personal att träffas och ta del av ett utvecklande program specialanpassat för just dem. Därför är det viktigt att alla har möjlighet att delta.
Eventet kan komma att påverka just ditt fritidshem som kanske behöver stänga tidigare denna dag. Vi hoppas på förståelse från din sida och att du kan lösa eventuella problem som uppkommer på grund av detta.

Dela:
Kategorier: