Till innehåll på sidan

Förskoleklass start och inskolning.

Hej alla nya föräldrar /vårdnadshavare på vår skola. Ditt barn är välkommen till oss from den 12augusti (om du anmält detta via den info som skickades i juni). 13och 14 augusti är det planeringsdagar för fritidshems personalen. Då håller fritidshemmet stängt.(Vid ev frågor kring detta mejla sabine.albertson@edu.stockholm.se) Den 19 augusti börjar verksamheten i Förskoleklass du som anmält att du behöver fritids från den 17 augusti är välkommen..

Alla ni som fått erbjudande om plats och tackat ja till den har fått ett brev från våra lärare om hur inskolningen går till.

Lärarna har bokat möten med er. 

Vi kommer inte kunna bjuda in er föräldrar att vistas i skolan pga av de restriktioner som råder pga av Corona Pandemin.

Du som har frågor kring detta mejla mig sabine.albertson@edu.stockholm.se

Varmt Välkomna till oss

Hälsar rektor Sabine Albertson 

Dela:
Kategorier: